پارتیشن در اصفهان

دیوار جداکننده‌ای که معمولاً غیر باربر است و برای جداکردن فضاهای داخلی استفاده می‌شود، پارتیشن نام دارد. این دیوارها در انواع ثابت و متحرک ساخته شده و عموماً ضخامت کمی دارند. متداول‌ترین دیوارهای جداکننده، پارتیشن‌های اداری هستند که برای ساخت دفاتر مجزا یا اتاق جلسات در سازمان‌های اداری به کار می‌روند. اگر قصد پیاده سازی پارتیشن برای محل کار یا منزلتان را دارید، به صفحه پارتیشن در اصفهان سری بزنید.

پارتیشن‌ها را می‌توان از شیشه، فلز، پلاستیک یا حتی آجر طراحی و اجرا کرد. آنها به طور هدفمند برای خانه‌ها، انبارها، ادارات، خرده‌فروشی‌ها و… ساخته می‌شوند تا درها، پنجره‌ها یا بازشوها را در خود جای دهند. در این مقاله درباره پارتیشن‌های شیشه‌ای صحبت می‌کنیم، اما قبل از آن بهتر است با انواع دیوارها آشنا شویم.

آنچه در ادامه می‌خوانید:

  • انواع دیوارهای ساختمان
  • متداول‌ترین نوع پارتیشن
  • پارتیشن‌های شیشه‌ای در کجاها استفاده می‌شوند؟
  • اجرای پارتیشن در اصفهان

انواع دیوارهای ساختمان

در یک ساختمان، دو نوع دیوار به‌صورت سنتی وجود دارد: دیوارهای جداکننده و دیوارهای باربر. دیوارها از ستون‌ها و متریال‌های مقاوم و سنگین مانند آجر و گچ ساخته می‌شوند. دیوارهای جداکننده، فضاهای داخلی را به فضاهای مجزا تقسیم کرده، اما وزنی را تحمل نمی‌کنند. دیوارهای باربر نه‌تنها به‌عنوان جداکننده عمل می‌کنند؛ بلکه وظیفه تحمل بخشی از وزن ساختمان را نیز برعهده دارند.

دیوارهای باربر به‌عنوان عناصر مهم سازه، وزن سقف و طبقات بالایی را به فونداسیون منتقل می‌کنند. آن‌ها سقف را در انتهای تیرچه‌ها نگه می‌دارند. دیوارهای باربر به دو دسته دیوارهای باربر داخلی و خارجی تقسیم می‌شوند. تمامی دیوارهای خارجی از نوع باربر هستند؛ اما دیوارهای داخلی می‌توانند فقط به‌عنوان جداکننده و غیر باربر عمل کنند. دیوارهای باربر داخلی وزن طبقات بالا و اتاق‌ها را تحمل کرده و تیرچه‌ها را در نقاط میانی پشتیبانی می‌کنند.

انواع دیوارهای ساختمان

به‌عنوان صاحبخانه باید بتوانید تشخیص دهید که کدام دیوارها باربر و کدام‌یک از آن‌ها، جداکننده هستند. به‌ویژه اگر در حال برنامه‌ریزی برای بازسازی داخلی ساختمان و اجرای پارتیشن متحرک و ثابت در فضاها هستید، این دانش بسیار مفید خواهد بود.

همچنین می‌توانید سختی کار را بسنجید و یک تخمین تقریبی از هزینه‌های مربوطه به دست آورید. بدین ترتیب می‌توانید مطمئن شوید که سازندگان، یکپارچگی ساختار منزلتان را از بین نمی‌برند و می‌توانید مراحل پیشرفت را بهتر ارزیابی کنید.

تفاوت دیوارهای پارتیشن و دیوارهای داخلی

همان‌طور که بیان شد، دیوارهای داخلی از ترکیب مصالح ساختمانی، مانند آجر، سیمان و گچ ساخته می‌شوند؛ اما پارتیشن‌ها در انواع چوبی، فلزی، گیاهی، پرده‌ای و… اجرا می‌شوند. ویژگی‌ مهم دیوارهای داخلی این است که این دیوارها ثابت هستند؛ اما اجرای پارتیشن در اصفهان می‌تواند در دو نوع ثابت و متحرک انجام شود.

پارتیشن‌های ثابت گاهی جایگزین دیوارها می‌شوند؛ اما اغلب به‌عنوان جداکننده و برای زیباسازی فضاها به کار می‌روند.

چگونه می‌توان تشخیص داد که کدام‌یک از دیوارها باربر هست و کدام یک نیست؟

یکی از راه‌های تشخیص دیوارهای باربر، توجه به تیرچه‌های خانه است. دیوارهای باربر تقریباً همیشه در زوایای قائم به تیرچه‌ها متصل می‌شوند. به دلیل این که اغلب تیرچه‌ها به‌اندازه کافی طویل نیستند، سازندگان از دو تیرچه که در قسمت میانی به هم متصل می‌شوند، استفاده می‌کنند. به‌منظور حمایت از تیرچه‌ها، دیوارهای باربر مستقیماً در زیر این اتصالات قرار می‌گیرند و در زوایای قائم نسبت به تیرچه‌ها جای‌گذاری می‌شوند.

اگر خانه چندطبقه باشد، دیوارهای باربر دقیقاً در زیر یکدیگر قرار می‌گیرند. درحالی‌که موقعیت تیرچه‌ها راهنمای خوبی برای تعیین دیوارهای باربر است، اما همیشه راهکار خوبی نیست و می‌تواند ظاهری فریبنده داشته باشد. بیشتر اوقات تیرچه‌ها در یک‌جهت اجرا می‌شوند؛ اما در خانه‌های متفاوت، پیکربندی‌های متفاوتی اجرا می‌شود.

انواع دیوارهای ساختمان

متداول‌ترین نوع پارتیشن

انواع مختلفی از پارتیشن در اصفهان، با ویژگی‌های کاربردی و جلوه‌های شیک وجود دارد. پارتیشن‌های شیشه‌ای علاوه‌بر ایجاد یک فضای خصوصی و کاهش صدای محیط، برای ایجاد شکاف بین فضاها عالی هستند. این دیوارهای شیشه‌ای پرکاربرد، در انواع تک‌جداره، دوجداره، آکوستیک، فریم لس، مدولار و… موجود هستند.

می‌توان گفت زیباترین نوع پارتیشن، دیوارهای شیشه‌ای هستند که نور طبیعی را منعکس می‌کنند و موجب کاهش روشنایی محیط نمی‌شوند. برای حفظ بیشتر حریم خصوصی می‌توان از انواع دیگر پارتیشن استفاده کرد. دیوارهایی که صدای محیط را کاهش می‌دهند و فضای ایزوله‌تری ایجاد می‌کنند؛ بنابراین می‌توان مطابق با نیاز کاربران، انواع مختلفی از آن‌ها را استفاده کرد.

همچنین طیف وسیعی از رنگ‌ها به‌منظور تکمیل فضای داخلی، قابل‌استفاده هستند و می‌توانند با چارچوب‌های فولادی یا پانل‌های مقاوم در برابر آتش، اجرا شوند.

پارتیشن‌های شیشه‌ای در کجاها استفاده می‌شوند؟

دیوارهای شیشه‌ای برای بسیاری از مکان‌ها کاربرد دارند. می‌توان از آن‌ها برای تقسیم یک اتاق استفاده کرد و فضای کاری یا محل ملاقات ایجاد کرد. پارتیشن‌ها برای ایجاد فضای خصوصی، کاهش آلودگی صوتی و حفظ حریم خصوصی، بسیار ایده‌آل هستند. یک ایده جذاب در استفاده از پارتیشن‌های شیشه‌ای، طراحی آرم و رنگ‌های برند شرکت روی آن است.

از دیوارهای جداکننده می‌توان برای مصارف صنعتی نیز استفاده کرد. پارتیشن‌های شیشه‌ای برای ایجاد دید در دفاتر یا انبارهای کارخانه‌ها بسیار کاربردی هستند. برای مناطقی که پر تردد هستند می‌توان از پارتیشن‌های صنعتی جامد با روکش وینیل استفاده کرد.

پارتیشن در اصفهان

در کاربرد‌های مسکونی، پارتیشن‌های شیشه‌ای را می‌توان برای بالکن، نرده پله‌ها یا تقسیم اتاق‌ها و زیباسازی خانه استفاده کرد.

اجرای پارتیشن در اصفهان

کیا دکور یک شرکت پیشرو در طراحی و نصب دیوارهای پارتیشن در اصفهان است. مجموعه ما با بیست سال سابقه درخشان در زمینه تولید و اجرای انواع پارتیشن و پاراوان فعال است. جهت تماشای نمونه کارهای ما به صفحه اصلی سایت مراجعه فرمایید.

سؤالات متداول

  1. کدام ماده برای پارتیشن مناسب‌تر است؟

پارتیشن‌ها انواع مختلفی داشته که هرکدام مزایای خاص خود را دارند. شما می‌توانید بسته به نیاز خود، نوع مناسب آن را انتخاب کنید. در مقالات بعدی درباره «انواع پارتیشن بر اساس جنس» صحبت خواهیم کرد.

  1. چگونه خانه خود را پارتیشن‌بندی کنیم؟

راه‌های بسیاری برای اجرای پارتیشن در اصفهان وجود دارد. بعدازاین که تصمیم گرفتید کدام پارتیشن برای خانه شما مناسب است، نکات زیر را در نظر بگیرید:

  • برای جداکردن اتاق نشیمن و غذاخوری، پارتیشن‌های چوبی مناسب‌ترند.
  • اگر می‌خواهید پارتیشن‌ها، باعث کوچک به‌نظررسیدن فضای ساختمان نشوند، از انواع شیشه‌ای آن استفاده کنید.
  • پارتیشن‌های متحرک برای زمانی که مطمئن نیستید فضاها را چگونه تقسیم‌بندی کنید، عالی هستند؛ چرا که به‌راحتی جابه‌جا می‌شوند و در مکان دلخواه شما قرار می‌گیرند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *