پارتیشن فلزی چیست و چه کاربردی دارد؟

هنگام تصمیم‌گیری درباره این که چه پارتیشنی برای ساخت دیوارهای داخلی ساختمان مناسب‌تر است، نه‌تنها عواملی مانند استحکام و دوام اهمیت دارند؛ بلکه عملکرد نهایی سیستم نیز مهم است. در این مقاله درباره نوع فلزی پارتیشن در اصفهان و هر آن چه که نیاز است درباره آن‌ بدانید، صحبت خواهیم کرد.

تجربه‌ منحصر به فرد را با محصولات ما تجربه کنید: پارتیشن در اصفهان

راهنمای مقاله

 • پارتیشن فلزی چیست؟
 • کاربردهای پارتیشن‌های فلزی
 • برتری پارتیشن‌های فلزی نسبت به چوبی
 • پارتیشن‌های فولادی در کجاها استفاده می‌شوند؟
 • انواع پارتیشن‌های فلزی
 • مزایای پارتیشن‌های فلزی
 • اجرای پارتیشن در اصفهان در انواع فلزی، چوبی و غیره

پارتیشن فلزی چیست؟

یکی از مزایای کلیدی پارتیشن‌های فلزی این است که در برابر آتش مقاومت خوبی دارند و آکوستیک هستند. در واقع نوع کاملی از یک پارتیشن‌بندی حرفه‌ای را ارائه می‌دهند و به طور فزاینده‌ای شاهد استفاده گسترده پارتیشن‌های فلزی در پروژه‌های مسکونی و تجاری هستیم.

این دیوارها سبکی جدید و نو در طراحی دکوراسیون داخلی هستند که به دلیل طرح‌های بسیار متنوع و زیبا بسیار موردتوجه قرار گرفته‌اند.

کاربرد های پارتیشن‌ های فلزی

اگرچه پارتیشن‌های فلزی مقاومت بالایی دارند؛ اما باربر نیستند. ازآنجایی‌که این دیوارها محکم هستند و در قاب‌های فلزی اجرا می‌شوند، برای محیط‌های سخت مانند موارد زیر عالی هستند:

ساختمان‌های تجاری:

پارتیشن‌های فلزی در فضاهای اداری و حمایت از سقف‌های کاذب بسیار پرکاربرد هستند.

ساختمان‌های مسکونی:

اگرچه دیوارهای داخلی فضاهای مسکونی با استفاده از آجر ساخته می‌شوند؛ اما از پارتیشن‌های فلزی نیز می‌توان در طراحی داخلی فضا استفاده کرد.

پارتیشن فلزی

ساختمان‌های صنعتی:

کارخانه‌های مواد غذایی، مراکز توزیع و سایر فضاهای صنعتی برای تقسیم‌بندی اتاق‌ها به پارتیشن‌های فلزی متکی هستند. به دلیل گرمای بیش از حد مواد شیمیایی و سایر فعالیت‌ها در این مکان‌ها، پارتیشن‌های چوبی کارایی ندارند؛ چرا که به‌سرعت پوسیده شده یا دچار پیچ و تاب‌خوردگی می‌شوند.

برتری پارتیشن‌ های فلزی نسبت به چوبی

انواع فلزی پارتیشن در اصفهان، مزیت‌های بیشتری نسبت به انواع چوبی دارند. نصب پارتیشن‌های فلزی تا چهار برابر سریع‌تر از نصب انواع چوبی آن است. پروفیل‌های فلزی سبک‌تر از چوب هستند و فرایند ساخت آن‌ها راحت‌تر است. همچنین به اجزای جانبی کمتری نیاز دارند. امکان حاشیه خطای بیشتری در هنگام ساخت پروفیل‌های فلزی نسبت به چوبی وجود دارد.

پارتیشن‌های چوبی زمانی که در معرض آب یا رطوبت قرار گیرند، خراب شده و دچار پوسیدگی می‌شوند؛ اما دیوارهای جداکننده فلزی از این مشکلات مبرا هستند. همچنین پارتیشن‌های چوبی در برابر انواع سوسک و حشرات مصون نبوده و در طول زمان آسیب‌های قابل‌توجهی به بار می‌آورند.

مقایسه کلی پارتیشن‌ های فلزی نسبت به پارتیشن‌ های چوبی

پوسیدگی:

پارتیشن‌های فلزی دچار پوسیدگی نمی‌شوند، مگر این که در معرض مستقیم آب یا مواد شیمیایی قرار بگیرند. فلز در برابر مشکلاتی از قبیل موریانه‌ها نیز کاملاً مقاوم است؛ اما پارتیشن‌های چوبی اگر دچار حمله موریانه‌ها شوند، سرایت آن به کل ساختمان غیرقابل‌اجتناب است.

تاب برداشتن و خمیدگی:

چوب ممکن است هرگز دچار خمیدگی نشود؛ اما این پتانسیل را دارد به‌خصوص اگر در معرض رطوبت یا بخار قرار گیرد. در پارتیشن‌های فلزی امکان وقوع چنین مشکلاتی وجود ندارد.

حفاظت در برابر آتش:

هنگامی که صحبت از حفاظت در برابر آتش می‌شود، پارتیشن‌های فلزی غیرقابل‌احتراق هستند، اما پارتیشن‌های چوبی مقاومت کمی در برابر آتش دارند.

مقایسه پارتیشن چوبی و فلزی

هم پارتیشن‌های چوبی و هم فلزی، نسبتاً کم‌هزینه هستند؛ بنابراین از نظر قیمت هیچ مزیتی نسبت به هم ندارند. درنهایت انتخاب این که کدام یک برای شما مناسب‌تر است، نسبت به بودجه شما تعیین نمی‌شود. مزایا و معایب پارتیشن‌های چوبی به طور کامل در مقاله فلان موردبحث واقع شده است. برای تصمیم‌گیری بهتر می‌توانید آن مقاله را نیز مطالعه کنید.

پارتیشن‌ های فولادی در کجاها استفاده می‌ شوند؟

متداول‌ترین کاربردهای این دیوارها در کارخانه‌ها، انبارها، دفاتر اداری و آزمایشگاه‌ها است. به طور مثال به‌منظور افزودن فضای اداری به انبار، تقسیم مناطق کاری، نصب فضاهای ذخیره‌سازی ایمن و پارتیشن‌بندی تجهیزات با صدای بلند یا خطرناک کاربرد دارند.

پارتیشن‌های فولادی ابزاری عالی در طراحی مجدد فضاها هستند و می‌توانند امنیت بیشتری را نسبت با سایر پارتیشن‌ها به‌ویژه در مکان‌های پرخطر ایجاد کنند. پارتیشن‌های فولادی معمولاً مقرون‌به‌صرفه‌تر هستند و سریع‌تر و راحت‌تر از پارتیشن‌های دیگر اجرا و نصب می‌شوند. این دیوارها شما را قادر می‌سازند تا فضاهای متعددی را در محل تجارت یا صنعت خود ایجاد کنید. دوام و انعطاف‌پذیری آن‌ها با انواع موقعیت‌ها، طیف وسیعی از کاربردها و نیازمندی‌ها را برطرف می‌کند.

انواع پارتیشن‌ های فلزی

در طراحی پارتیشن‌های فلزی به طور معمول از پیچ برای اتصال اجزا استفاده می‌شود، اما می‌توان آنها را به‌گونه‌ای ساخت که نیاز به پیچ نداشته باشند. این پارتیشن‌ها در اندازه‌های مختلف به‌صورت کوتاه، نیمه‌بلند و بلند طراحی می‌شوند.

همچنین می‌توان آن‌ها را ضد نور و صدا طراحی کرد یا در کاربردهای زیبایی‌شناختی به‌صورت توری طراحی کرد به‌گونه‌ای که هوا، نور و صدا را منتقل کنند. این پارتیشن‌ها اغلب در ترکیب با شیشه ساخته می‌شوند.

پارتیشن فلزی

برای کاربردهای اداری قابلیت حکاکی روی آن‌ها وجود دارد و می‌توان لوگو یا برند شرکت را روی آنها پیاده‌سازی کرد. همچنین با نصب تجهیزات قفل‌ویراق آلات روی آن‌ها امکان استفاده از آن‌ها به‌صورت درب فلزی وجود دارد.

مزایای پارتیشن‌ های فلزی:

به طور خلاصه مزایای نصب و اجرای نوع فلزی پارتیشن در اصفهان، به شرح زیر است:

 • امکان طراحی در رنگ‌ها و اشکال گوناگون
 • قابلیت حکاکی و اجرای طرح و لوگو روی آن
 • بهینه‌سازی فضاها و افزایش کارایی محیط
 • مقاوم در برابر رطوبت
 • ضد صدا و کاهش‌دهنده نویز محیط
 • صرفه‌جویی در برابر مصرف انرژی به دلیل عایق حرارت بودن
 • مقاوم در برابر ضربه احتمالی به دلیل استحکام و دوام بالا
 • امکان تعویض آسان اجزای آن
 • قابلیت ترمیم در صورت آسیب‌دیدگی
 • مقاومت بالا در برابر آتش و ارائه سطح حفاظت بالاتر
 • دارای قابلیت نصب پرده متناسب با کاربری محیط
 • حمل‌ونقل راحت به دلیل سبک‌وزن بودن
 • اجرای سریع در کمترین زمان ممکن
 • امکان تمیزکردن و نگهداری راحت
 • قابل‌اجرا در تمامی مکان‌های اداری، تفریحی، مسکونی، تجاری و…

اجرای پارتیشن در اصفهان در انواع فلزی، چوبی و غیره

طراحی داخلی فضاها تأثیر عمده‌ای بر میزان بازدهی کارکنان دارد. فضاهایی که به‌خوبی پارتیشن‌بندی شوند، موجب افزایش بازده کارکنان و به‌تبع آن بازده مالی شرکت می‌شوند. باتوجه‌به این که گروه طراحی کیا دکور، با طراحان و مجریان ماهر و با تجربه‌ای همکاری می‌کند، این یک فرصت استثنایی برای شما است تا از طراحی محیط خود به شیوه‌ای هنرمندانه لذت ببرید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *