سکوبندی آزمایشگاهی در اصفهان

سکوبندی آزمایشگاهی در اصفهان


آزمایشگاه‌ها مکان‌های حساسی هستند که برای اطمینان از کارایی، دقت و ایمنی به محیطی پربار نیاز دارند. برای دستیابی به نوآوری، شکوفایی و رشد، آزمایشگاه‌ها باید بدون عیب‌ونقص طراحی شوند. انواع خاصی از سکوبندی در آزمایشگاه‌ها پیاده‌سازی می‌شود که مهم‌ترین قسمت آن میزهای آزمایشگاهی است. مکانی که در آن‌ فعالیت‌های تحقیق و توسعه انجام می‌شود و هرگونه مشکلی در آن بر بهره‌وری کل سیستم تأثیر منفی می‌گذارد.

هر کسب‌وکار یا سازمانی در طول زمان پیشرفت کرده و تکامل می‌یابد. برای همگام‌شدن با نیازهای متفاوت آزمایشگاه‌های علمی، بسیار مهم است که تجهیزات خود را به‌روز کنید و اجرای سکوبندی را در اولویت خود قرار دهید. همین الان اقدام کنید و با مراجعه به صفحه سکوبندی آزمایشگاهی در اصفهان، بهترین راهکار را برای آزمایشگاه خود انتخاب کنید.

آنچه در ادامه مقاله می‌خوانید:

 • تعریف و مزایای میزهای آزمایشگاهی
 • انواع رایج سکوبندی آزمایشگاهی در اصفهان

تعریف و مزایای میزهای آزمایشگاهی

برترین دانشمندان و محققین امروزی، باید از جایی کارشان را شروع کنند و در بیشتر موارد این شروع از آزمایشگاه‌های علوم در مدارس است. آزمایشگاه‌های امروزی روزبه‌روز پیچیده‌تر و مخاطره‌‌آمیزتر می‌شوند. اغلب آزمایش‌ها به امکانات پیشرفته نیاز دارند؛ بنابراین کانترهای آزمایشگاهی و میزهای مناسب نیاز است.

با درنظرگرفتن این موارد، آزمایشگاه باید به‌گونه‌ای طراحی شود که قابل‌تنظیم و انعطاف‌پذیر باشد؛ به‌طوری‌که به‌سرعت با نیازهای کارکنان سازگار شود.

سکوبندی آزمایشگاهی در اصفهان به کارکنان کمک می‌کند تا آزمایش‌های خود را با ایمنی بیشتری انجام دهند. چند مورد از مزایای میزهای آزمایشگاهی باکیفیت در ادامه لیست شده‌اند:

سکوبندی آزمایشگاهی در اصفهان

نمونه اجرای سکوبندی دقیق و درست

 • قابلیت پیکربندی مجدد

همان‌طور که آزمایشگاه رشد می‌کند، روش‌های نوین آزمایشی نیز پیشرفت کرده و در طول زمان تغییر می‌کند. در نتیجه بسیار مهم است که سکوهایی انتخاب کنید که قادر به پیکربندی باشند و از لوازم جانبی مدولار ساخته شده باشند. در هر محیط آزمایشگاهی میزهایی که قابلیت تنظیم ارتفاع دارند، بسیار رایج‌ هستند. ارتفاع این میزها به‌سادگی تغییر می‌کند تا با نیازهای کاربران منطبق شود.

همچنین میزهای استاندارد به‌گونه‌ای طراحی می‌شوند که امکان سازماندهی مجدد فضا وجود داشته باشد. به‌طوری‌که برای افزودن پشتیبانی‌های اضافی به فضای آزمایشگاه، نیازی به شروع طراحی از ابتدا نباشد و کارها به‌سادگی انجام شود.

 • دوام

سکوبندی آزمایشگاهی در اصفهان درصورتی‌که با کیفیت بالا انجام شود، به شما اطمینان می‌دهد که آزمایشگاهی بادوام و با عمر طولانی خواهید داشت. در این صورت نیازی به پرداخت هزینه‌های اضافی برای نگهداری و تعمیرات ملزومات و تجهیزات آزمایشگاه نخواهید داشت و از مزایای آن تا مدت‌های طولانی بهره‌مند می‌شوید.

 • ارگونومی

این روزها میزها و صندلی‌های آزمایشگاهی با طراحی ارگونومیک مورد تقاضای زیادی قرار گرفته‌اند؛ چرا که به محققان و کارمندان کمک می‌کنند تا ساعات طولانی در موقعیت‌های مناسب قرار بگیرند و خستگی کمتری را احساس کنند.

سکوبندی آزمایشگاهی در اصفهان

ارگونومی نامناسب محیط باعث خستگی زودرس کارکنان می‌شود

با این نوع میزهای استاندارد، آسیب‌ها و مشکلات مرتبط با وضعیت بدنی نادرست، ناشی از نشستن‌های طولانی‌مدت و ناخوشایند را می‌توان به حداقل رساند. در این صورت کارکنان در موقعیت‌های راحت قرار می‌گیرند و درحالی‌که تمرکزشان افزایش می‌یابد، خستگی و درد کمتری را تجربه می‌کنند.

انواع رایج سکوبندی آزمایشگاهی در اصفهان

میزهای آزمایشگاهی دارای گزینه‌های بسیاری هستند؛ اما به‌طورکلی دو نوع سکوبندی یا میزبندی آزمایشگاهی وجود دارد:

 • سکوبندی با میزهای ESD:

زمانی که یک دستگاه الکترونیکی با بدن انسان تماس پیدا کند، الکتریسیته ساکن تخلیه می‌شود که به آن تخلیه الکترواستاتیک یا ESD گفته می‌شود. ESD در بدن انسان تولید می‌شود و در صورت لمس یک قطعه الکترونیکی می‌تواند وارد آن شده و به منجر به آسیب‌دیدن یا خرابی قطعات شود؛ بنابراین در راه‌اندازی یک آزمایشگاه باید برای مقابله با آن اقدامات لازم انجام شود.

میز ESD یک اقدام متقابل است که در آن می‌توان دستگاه‌های حساس به الکترواستاتیک را با خیال راحت نصب و استفاده کرد.

لوازم جانبی میزهای ESD:

 • تشک ضد الکتریسیته ساکن برای محافظت از قسمت‌های مختلف
 • کیت میز زمین برای تشک‌های ضد الکتریسیته. این کیت دارای سیمی است که در پریز اپراتورهای زمینی جای می‌گیرد.
 • مچ‌بند برای ازبین‌بردن سریع ESD و ایجاد جریان برای این که الکترون‌ها را به سمت زمین هدایت کنیم.
 • کیت زمینی تجهیزات برای جلوگیری از حوادث الکتریکی و تضمین ایمنی افرادی که در آزمایشگاه کار می‌کنند.

سایر تجهیزات:

 • سازمان‌دهنده‌های کابل
 • کانال‌های توزیع اطلاعات
 • کانال‌های ریلی DIN
 • کشو
 • قفسه‌های صفحه‌کلید ۱۹ اینچی
سکوبندی آزمایشگاهی در اصفهان

میز ESD

 • سکوبندی غیر ESD:

این سکوبندی برای آزمایشگاه‌هایی مناسب است که برای تحقیق و توسعه نیازی به میز کارهای ایمن ESD ندارند. هر دو نوع سکوبندی با میزهای ESD و بدون آن، دارای قاب‌هایی با کیفیت بالا هستند که در سه نوع زیر دسته‌بندی می‌شوند:

 • قفسه‌های کنسول
 • میزهای مرکزی
 • رومیزی‌های با لبه پایینی

ویژگی‌های میزهای EDS و غیر ESD

 • مقرون‌به‌صرفه

به دلیل وجود قاب مدولار در سکوبندی و امکان پیکربندی مجدد آن، اضافه یا حذف‌کردن لوازم جانبی به‌سادگی انجام می‌شود که باعث می‌شود، هزینه‌ها تا میزان زیادی کاهش یابد.

 • امکان سفارشی‌سازی سکوبندی آزمایشگاهی در اصفهان

میزها با نیازهای کاربران طراحی و اجرا شود و امکان سفارشی کردن ارتفاع، طول و عمق آن‌ها وجود داشته باشد.

 • مطابق با استانداردهای ASTM:

میزهای آزمایشگاهی باید از موادی ساخته شوند که استانداردهای ASTM را رعایت کنند و تضمین‌کننده کیفیت محصولات باشند.

 • انعطاف‌پذیر:

میزهای آزمایشگاهی دارای ریل‌های DIN، نوارهای با قابلیت تنظیم عمودی و سایر مواردی هستند که برای همه محیط‌های آزمایشگاهی مناسب‌اند. همچنین امکان مدیریت کابل عمودی و افقی به‌صورت پیشرفته وجود داشته باشند.

سخن پایانی

به‌منظور تحقیقات مؤثر و کارآمد، لازم است برای اجرای میزبندی یا سکوبندی، بهترین و باکیفیت‌ترین مواد انتخاب شود. سکوبندی آزمایشگاهی در اصفهان باید به گونه طراحی و ساخته شود که در برابر ضربه، مواد شیمیایی، حرارت و سایر عوامل خارجی مقاومت بالایی داشته باشد.

انواع سکوبندی یا میز بندی‌های آزمایشگاهی وجود دارد و شما می‌توانید ویژگی‌های زیادی را برای سفارشی‌سازی و نیازهای خاص خود برای آن در نظر بگیرید. چه درحال‌توسعه و ارتقا آزمایشگاه خود هستید، چه در حال ساخت یک آزمایشگاه جدید، انتخاب میزهایی که برای مدت‌های طولانی دوام داشته باشند، ضروری است؛ بنابراین به‌خاطر داشته باشید که تصمیم امروزتان برای سال‌های آینده چه عواقبی خواهد داشت.

آزمایشگاه‌ها اشکال و اندازه‌های متفاوتی دارند، بسته به نیازهای خاص و تحقیقات و آزمایش‌هایی که در آن ها انجام می‌شود، با خطرات متفاوتی نیز مواجه هستند؛ بنابراین اقدامات احتیاطی زیادی در هنگام طراحی دکوراسیون باید در نظر گرفته شوند. کیا دکور به شما تضمین می‌دهد که محققان شما در یک محیط سازنده کار قرار خواهند گرفت و ایمنی و راحتی را تجربه خواهند کرد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *