پارتیشن در اصفهان

پارتیشن‌ها دیوارهای نازکی هستند که برای تقسیم‌بندی فضاها استفاده می‌شوند و اغلب به‌عنوان یک دیوار غیر باربر طراحی و اجرا می‌شوند. اجرای پارتیشن در اصفهان، تقسیم‌بندی فضاها را تسهیل می‌کند، حریم خصوصی ایجاد کرده، می‌تواند به‌عنوان عایق صوتی یا آکوستیک عمل کند و درنهایت فضای منعطفی برایتان فراهم ‌آورد.

دیوارهای جداکننده را می‌توان با ارتفاع کامل یعنی از کف تا سقف ساخت. در این صورت ارتفاع آن‌ها در حدود دو و نیم متر می‌شود و به‌صورت دیوار باربر برای حمایت از تیرچه‌های کف و خرپاهای سقف استفاده می‌شوند. این مقاله تمام آنچه را که باید در انتخاب و خرید دیوار پارتیشن، در نظر بگیرید به شما ارائه میدهد.

همن الان اقدام کنید و با اجرای پارتیشن در اصفهان، تغییری شگرف در منزل یا محیط کارتان به وجود بیاورید!

آنچه در این راهنما می‌خوانید:

 • نحوه انتخاب بهترین دیوار پارتیشن
 • ویژگی‌های پارتیشن‌های ثابت در ساخت‌وساز ساختمان
 • اجرای پارتیشن در اصفهان به‌صورت آکوستیک

نحوه انتخاب بهترین دیوار پارتیشن

پارتیشن‌ها می‌توانند از نوع ثابت یا تاشو باشند و صرفاً برای اهداف زیبایی‌شناختی نصب شوند. این دیوارها در فرم‌های مختلف سنگین، سبک، ضخیم یا نازک طراحی می‌شوند. الزامات آن‌ها بستگی به طراحی ساختمان و کاربرد آن‌ها دارد؛ اما به‌طورکلی یک دیوار جداکننده باکیفیت خوب باید شرایط زیر را برآورده کند:

زیبایی‌شناسی

پارتیشن در اصفهان

جذابیت بصری یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های هر خریدی است. اگر قصد نصب و اجرای پارتیشن، برای محل کارتان را دارید؛ یادتان باشد که زیبایی‌شناسی بخش اصلی برندسازی تجاری است. یک دفتر کار زیبا و چشم‌نواز، تأثیری به‌یادماندنی بر مشتریان می‌گذارد؛ بنابراین توجه به این نکته که چگونه هر پارتیشن می‌تواند، فضای کاری شما را بهبود ببخشد، ضروری است.

وقتی صحبت از زیبایی‌شناسی می‌شود سؤالات کلیدی که باید در نظر بگیرید، به شرح زیر است:

 • آیا فضای کاری جادارتر و در معرض دید برایتان مهم‌تر است یا ایجاد فضاهای کاری کوچک‌تر و خصوصی‌تر؟
 • آیا به سمت زیبایی‌شناسی مدرن گرایش دارید یا فضاسازی سنتی؟
 • آیا پارتیشن‌های چوبی مناسب‌ترند یا پارتیشن‌های شیشه‌ای و یا آلومینیومی؟

انعطاف‌پذیری

پارتیشن‌های چوبی استحکام بالاتری نسبت به انواع شیشه‌ای یا آلومینیومی دارند؛ اما برای پارتیشن‌بندی‌های دائمی ایده‌آل‌تر هستند. تغییر موقعیت یا جابه‌جایی دیوارهای جداکننده چوبی، برای برآوردن نیازهای سازمانی می‌تواند مشکلاتی را به همراه آورد، اما پارتیشن‌های آلومینیومی یا شیشه‌ای از این لحاظ منعطف هستند. این پارتیشن‌ها را می‌توان به‌راحتی جدا کرد و برای توسعه فضاهای جدید و افزایش بهره‌وری مجددا نصب کرد.

ارزش اقتصادی

پارتیشن‌ها دوستدار کارت‌بانکی شما هستند، چرا که کاربردی، اقتصادی و به‌صرفه هستند. آن‌ها را می‌توان ظرف مدت کوتاهی و تنها در عرض چند ساعت نصب کرد؛ بنابراین کسب‌وکار شما را تعطیل نمی‌کنند و در زمانتان صرفه‌جویی می‌شود.

حریم خصوصی

قبل از نصب و اجرای پارتیشن در اصفهان، میزان دید پارتیشن را نیز در نظر بگیرید. در برخی مکان‌ها مانند بیمارستان‌ها یا مناطق خاصی از ادارات، حفظ حریم خصوصی مهم است. به همین دلیل باید پارتیشن‌هایی انتخاب کنید که استتار خوبی ایجاد کنند.

ایجاد حریم خصوصی با پارتیشن

بنابراین، دیوارهای آلومینیومی، پارتیشن‌های شیشه‌ای مات یا دیوارهای چوبی بهترین گزینه‌ها برای شما هستند. در نهایت همه اینها به ترجیحات شما و سطح حریم خصوصی که نیاز دارید، بستگی دارد.

سایر ملاحظاتی که باید در نظر بگیرید به شرح زیر است:

 • دیوار جداکننده باید نازک باشد تا از حداکثر فضای کف بتوان استفاده کرد.
 • لازم است، عایق صوتی خوبی باشد.
 • سبک باشد تا باعث افزایش وزن ساختمان نشود.
 • برای نصب وسایل دیواری مانند سینک ظرف‌شویی و دستشویی باید به‌اندازه کافی محکم باشد.
 • دیوار جداکننده باید قابلیت اعمال هرگونه طرح‌های تزیینی را داشته باشد.
 • لازم است، ضدحریق و رطوبت باشد.
 • درنهایت باید به‌اندازه کافی سخت و صلب باشد تا بارهای ناشی از ارتعاشات محیط را تحمل کند.

پارتیشن‌های ثابت در ساخت‌وساز ساختمان

پارتیشن‌های ثابت دیوارهایی هستند که عمدتاً با استفاده از آجر و بلوک یا سازه‌های قابی ساخته می‌شوند. پارتیشن‌های قاب شده می‌توانند از چوب، شیشه یا فولاد ساخته شوند. دیوارهای پارتیشن ثابت همچنین می‌توانند به‌صورت مدولار طراحی شوند. منظور از پارتیشن‌های مدولار، دیوارهایی است که به‌صورت پیش‌ساخته وجود دارند و می‌توانند به محل موردنظر انتقال یابند. این دیوارها می‌توانند دارای بازشوهایی برای درها، پنجره‌ها، سیم‌کشی‌ها و سایر موارد باشند.

دیوارهای جداکننده غیر باربر، انعطاف‌پذیری بالایی دارند. به دلیل سبک‌وزن بودن، می‌توان آن‌ها را به‌راحتی جابه‌جا کرد، بدون این که بر ساختار کلی ساختمان اثر منفی بگذارند. بسته به نوع پارتیشن می‌توان اجزای آن‌ را به طور جزئی یا کامل در مکان‌های دیگر استفاده کرد.

اجرای پارتیشن در اصفهان به‌صورت آکوستیک

شاید برایتان این سؤال پیش‌آمده باشد که آیا لازم است برای پارتیشن‌بندی منزل یا محیط کارم هزینه کنم یا خیر؟ پاسخ این سؤال بستگی به شرایط فضای موردنظر شما دارد. اگر از هیاهوهای بلند، صداهای مردم در حال مکالمه، زنگ تلفن‌ها و سروصدای ماشین‌ها خسته شده‌اید و بهره‌وری‌تان کاهش پیدا کرده است، نصب پارتیشن‌های ضد صدا، به کمک شما می‌آیند.

آن‌ها یک راه عالی برای تقسیم بصری فضاها و ایجاد محیطی مساعد و ساختارمند هستند. صرف‌نظر از این که پارتیشن‌های دائمی را انتخاب می‌کنید یا پارتیشن‌های موقت را، آن‌ها می‌توانند صداهای خارجی را خاموش کنند و یک فضای خصوصی برای جلسات شما فراهم آورند.

پارتیشن در اصفهان

با این اوصاف اگر به تقسیم فضای خود علاقه‌مند هستید، می‌توانید با کارشناسان ما در گروه طراحی کیا دکور تماس بگیرید.

سؤالات متداول درباره دیوارهای پارتیشن

اگر هنوز درباره پارتیشن‌ها سؤالی دارید، در ادامه به برخی از مهم‌ترین سؤالات متداولی که مشتریان می‌پرسند، پاسخ داده‌ایم.

 • ضخامت پارتیشن‌ها چقدر است؟

میانگین ضخامت دیوارهای جداکننده متفاوت بوده؛ اما معمولاً بین ۶ تا ۱۲ سانتی‌متر است.

 • گل‌میخ پارتیشن چیست؟

گل‌میخ‌ها یک روش آسان برای اتصال و نصب پارتیشن‌ها به‌صورت موقت هستند.

 • آیا یک پارتیشن قابل‌حمل ارزش سرمایه‌گذاری دارد؟

اگر به دنبال تقسیم موقت فضاهای خانه یا محل کار خود هستید، این یک گزینه عالی است. اگر چه نمی‌توانند صداها را مسدود کنند؛ اما به کاهش نویز کمک می‌کنند. ضمن این که جابه‌جایی و نصب مجدد آن‌ها در هر زمان و جای دیگری امکان‌پذیر است.

 • آیا دیوارهای جداکننده، می‌توانند صداها را مسدود کنند؟

به‌طورکلی پارتیشن‌ها به دلیل نحوه ساخت آن‌ها در مسدودکردن صداها چندان مؤثر عمل نمی‌کنند، چرا که تمام ارتفاع اتاق را پوشش نمی‌دهند. اما اگر می‌خواهید برای کاهش صدا از آن‌ها استفاده کنید لازم است از انواع پارتیشن‌های شیشه‌ای آکوستیک استفاده کنید. در مقالات آتی به طور کامل درباره این پارتیشن‌ها صحبت خواهیم کرد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *