سکوبندی آزمایشگاهی در اصفهان

سکوبندی آزمایشگاهی در اصفهان


در سراسر دنیا سکوبندی‌‌ها در آزمایشگاه‌ها با هدف ایجاد محیطی مناسب برای محققان ساخته می‌شوند. سکوبندی آزمایشگاهی در اصفهان با ایجاد فضای ایمن و کاربرپسند، باعث توسعه رویکردهای نوآورانه و خلاقانه در دنیای پزشکی و یافتن درمان‌های نوین برای بیماری‌ها می‌شود. اکثر آزمایشگاه‌های موفق دنیا نیز دارای طراحی خوب و متناسب با نیازهای محققان هستند.

کوچک‌ترین جزئیات یک میز آزمایشگاهی ممکن است خطرآفرین شود، چرا که امکان دارد بر شرایط کار اثر منفی بگذارد. درنظرگرفتن نیازهای کاربران و ایجاد فضایی مناسب برای آن در فرایند اولیه طراحی، بسیار کلیدی است. در ادامه با انواع میزهای آزمایشگاهی آشنا می‌شوید و مهم‌ترین نکاتی که در طراحی آن‌ها باید در نظر داشته باشید، موردبحث قرار می‌گیرند.

ما در کنار شما هستیم تا بهترین‌ها را تجربه کنید؛ جهت طراحی و تجهیز آزمایشگاهتان به صفحه سکوبندی آزمایشگاهی در اصفهان سری بزنید.

آنچه در ادامه مقاله می‌خوانید:

 • آشنایی با انواع میزهای آزمایشگاهی در سکوبندی
 • طراحی میزهای آزمایشگاه باتوجه‌به نیازهای کاربران
 • تعیین نقاط کنترل در طراحی
 • همکاری با سایر مهندسان

آشنایی با انواع میزهای آزمایشگاهی در سکوبندی

رایج‌ترین مبلمان آزمایشگاهی، میزها هستند که به دلیل اهمیت کاربری آنها باید مقاومت بالایی داشته باشند. این میزها دارای فریم‌های مختلفی هستند که در چیدمان جزیره‌ها و دیوارها استفاده می‌شوند. در یک طراحی دقیق، ارگونومی نیز نقش مهمی ایفا می‌کند. اگر می‌خواهید درباره ارگونومی بیشتر بدانید، مقاله «۷ مشکل رایج ارگونومی در سکوبندی آزمایشگاهی» را مطالعه کنید.

همچنین در سکوبندی آزمایشگاهی در اصفهان تمام جزئیات مانند سیم‌ها، کابل‌ها و رسانه‌ها در نظر گرفته می‌شوند تا بتوان به‌خوبی آن‌ها را پنهان کرد؛ به‌گونه‌ای که قابل‌دسترس نیز باشند. این روش، نمونه‌ای از یک طراحی انعطاف‌پذیر است.

 • قاب ستون‌ها

این قاب‌ها دارای یک فضای کار کاملاً آزاد، در زیر میز کار هستند که امکان نظافت کف را فراهم می‌کنند. قاب به زمین متصل می‌شود و با تخته‌ها و پانل‌های متحرک در پایین آن مونتاژ می‌شود تا فضایی مناسب برای کاربران ایجاد نماید.

 • میز آزمایشگاه با قاب c

قاب‌های C مانند در هر مکانی قابل‌استفاده هستند، میزهای آزمایشگاهی در سکوبندی به وسیله این قاب‌ها، به‌صورت آزاد در کنار دیوار یا زمین قرار می‌گیرند.

میز آزمایشگاه با قاب c
میز آزمایشگاه با قاب c
 • قاب میز تجهیزات سنگین

این قاب در یک چیدمان ساده قرار می‌گیرد و به‌عنوان نگهدارنده برای ماشین‌های سنگین و سانتریفیوژها مناسب است. پایه‌ها قابلیت تنظیم ارتفاع دارند، همچنین نصب آن سریع و آسان است. این قاب‌ها به‌سادگی با ترولی یا میزهای آزمایشگاهی سیار ست می‌شوند.

 • میز آزمایشگاه با قاب ازاره

این نوع میز دارای چیدمان ثابت است که بر روی واحدهای پایه قرار می‌گیرد. می‌توان آن را روی دیوار قرارداد یا در اتاق به‌صورت آزادانه نصب کرد. همچنین برای ایجاد یک محل کار در بین کابینت‌ها به‌وسیله نگهدارنده مناسب است. البته این ساختار را می‌توان با سایر قاب‌ها در سکوبندی آزمایشگاهی در اصفهان ترکیب نمود.

 • میز توزین و سانتریفیوژ

این میزها از انواع میز آزمایشگاهی با پایه فولادی و سنگین هستند. میز سانتریفیوژ به طور مجزا در سیستم مدولار قرار می‌گیرد تا لرزش‌ها و حرکت سانتریفیوژ را کنترل کند. این میزها را می‌توان به سنگ‌های طبیعی فوق سنگین و بلوک‌های لاستیکی مجهز کرد تا تمامی ارتعاشات را تاحدامکان از بین ببرند. ارتفاع و عمق این میزها متفاوت است.

 • یونیت میز و سینک

یونیت‌‌ها به طور گسترده‌ای برای سینک‌ها استفاده می‌شوند و تقریباً همیشه در آزمایشگاه‌ها موجودند. واحدهای سینک اغلب سرامیکی هستند؛ اما از جنس پلی‌پروپیلن و فولاد ضدزنگ نیز ساخته می‌شوند. معمولاً برای جداکردن منطقه مرطوب از محل کار از یک محافظ آب نیز استفاده می‌شود.

 • شیرآلات آزمایشگاهی

سینک بدون شیر مانند آزمایشگاه بدون پرسنل است. انواع مختلفی از شیرها برای ترکیب‌شدن با سکوبندی‌ها وجود دارند تا باعث راحتی در انجام فرایندهای آزمایشگاهی شوند.

شیرآلات آزمایشگاهی در سکوبندی
شیرآلات آزمایشگاهی در سکوبندی
 • پل میز آزمایشگاهی

تمامی میزهایی که در بالا توضیح داده شدند می‌توانند به پل، حاشیه یا رایزر (ستون ابزار) مجهز شوند. پل‌ها برای قراردادن امکانات از سقف تا میزها اجرا می‌شوند و قابل‌اجرا با کابل یا جرثقیل‌های آزمایشگاهی هستند.

طراحی میزهای آزمایشگاه باتوجه‌به نیازهای کاربران

اطمینان حاصل کنید که سکوبندی آزمایشگاه را مطابق با نیازهای کارکنان طراحی می‌کنید. یک طراحی اصولی تضمین‌کننده راحتی کارکنان است. مواردی از قبیل عدم وجود فضای کافی برای چیدمان وسایل و تجهیزات، کمبود فضای ذخیره‌سازی و نگهداری باعث ناراحتی کارکنان می‌شود.

در طول طراحی و برنامه‌ریزی برای اجرا، تعامل با کاربران کمک می‌کند تا تصور صحیحی از اندازه مناسب آزمایشگاه بر اساس نوع و تعداد افراد به دست آورید. سکوبندی آزمایشگاهی در اصفهان روشی اصولی برای به حداکثر رساندن بهره‌وری از فضای کار است.

تعیین نقاط کنترل در طراحی

فناوری‌ها و طراحی‌های نوین، منجر به ظهور گرایش‌های جدیدی در طراحی شده است که به سمت کاربری آسان‌تر حرکت می‌کنند. در طول طراحی و اجرای سکوبندی آزمایشگاهی در اصفهان، شناسایی مناطق کنترل برای طراحان بسیار حائز اهمیت است. اجرای این مرحله منجر به ایجاد طرحی می‌شود که تمامی قوانین و اقدامات ایمنی را دربرمی‌گیرد.

تعیین این مناطق منجر به انتخاب نوع مناسب میز بندی می‌شود که بر پایداری دستگاه‌ها حین تحقیق اثر می‌گذارد.

همکاری با سایر مهندسان

در یک آزمایشگاه کارهای بسیاری انجام می‌شود. تصور کنید وارد یک آزمایشگاه می‌شوید و متوجه می‌شوید که لوله‌های دیواری با سیم‌های برق تداخل دارند! واضح است که چنین آزمایشگاهی با اصول MEP هماهنگ نیست. MEP مخفف مکانیک، برق و لوله‌کشی است. مهندسی MEP، علم و هنر طراحی، برنامه‌ریزی و مدیریت سامانه‌های یک ساختمان در دنیای ساخت‌وساز است.

MEP Engineering

برای یک چیدمان قوی و سکوبندی آزمایشگاهی در اصفهان لازم است با مهندسین دیگر مشارکت کنید و تعیین کنید کدام میز برای چه کاری مناسب است و دستگاه‌ها را بدون این که در کار یکدیگر تداخل ایجاد کنند، جای‌گذاری کنید. مشارکت مناسب، باعث نگهداری و تمیزکردن آسان میزها در آینده می‌شود.

برای دستیابی به یک طراحی اصولی و سفارشی، لازم است برنامه‌ریز آزمایشگاه و مهندسان MEP با یکدیگر مشارکت کنند تا تمامی جوانب کار به‌صورت کامل بررسی شوند.

نتیجه‌گیری

اغلب سکوبندی‌ها با فولاد ضدزنگ یا چوب اجرا می‌شوند تا بادوام باشند و بتوانند برای مدتی طولانی استفاده شوند. در صورت نیاز قاب‌های فولادی نیز به اجزا جوش داده می‌شوند.

طراحانی را پیدا کنید که سکوبندی متناسب با نیازهای شما بسازند، از ساده‌ترین امکانات گرفته تا میزهای قابل‌تنظیم برای ارتفاع میکروسکوپ. این کار به کاربران اطمینان می‌دهد که میزها قابلیت تحمل وزن سنگین دستگاه‌ها را دارند.

شرکت طراحی کیا دکور، باسابقه طراحی‌های موفق در زمینه سکوبندی آزمایشگاهی در اصفهان آماده خدمت‌رسانی به شما عزیزان است.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *