سکوبندی آزمایشگاهی در اصفهان

سکوبندی آزمایشگاهی در اصفهان


میزهای آزمایشگاهی باید طوری طراحی شوند تا گردش کار را بهبود بخشند و بازدهی فضا را به حداکثر برسانند؛ بدین ترتیب کارکنان می‌توانند با تمرکز بیشتری کارشان را انجام دهند. اگر نمی‌دانید کارتان را از کجا آغاز کنید، ما در صفحه سکوبندی آزمایشگاهی در اصفهان پیشنهادهای ویژه‌ای برای شما داریم.

خرید میزها یا کابینت‌های قدیمی می‌تواند مشکل‌ساز باشد. به دلیل استاندارد نبودن ابعاد آن‌ها، فضای کافی برای کارکنان وجود ندارد و حتی ممکن است باعث ریختن تصادفی مواد و شکستن ابزارها شود. درنهایت تمام کارها مختل می‌شوند و خسارات زیادی به بار می‌آید.

یک سرمایه‌گذاری صحیح برای سکوبندی آزمایشگاهی می‌تواند از تمامی این عوارض جلوگیری نماید تا شکل، اندازه و خصوصیات لازم برای به حداکثر رساندن کارایی و اثربخشی آزمایشگاه ایجاد شود.

آنچه در ادامه مقاله می‌خوانید:

  • نکات کلیدی طراحی میزهای آزمایشگاهی
  • امکانات سفارشی
  • همکاری با کاربران
  • سکوبندی آزمایشگاهی در اصفهان

نکات کلیدی طراحی میزهای آزمایشگاهی

  • ایمنی

نظافت آزمایشگاه تأثیر بسزایی بر ایمنی کارکنان دارد. میزها باید به‌گونه‌ای طراحی شوند که به‌سادگی امکان نظافت و سازماندهی آن‌ها فراهم باشد. به دلیل این که محققان آزمایشگاه با مواد شیمیایی بالقوه خطرناک سروکار دارند، پیداکردن راه‌هایی برای مدیریت تجهیزات، ابزاردقیق و کارهای دیگر در سکوبندی آزمایشگاهی در اصفهان بسیار اهمیت دارد. بدین ترتیب احتمال نشت مواد شیمیایی به حداقل می‌رسد.

ویژگی دیگری که در ایمنی آزمایشگاه اثرگذار است، میزان مقاومت میزها در برابر مواد شیمیایی است. موادی که خاصیت خورندگی دارند، برای میزهای چوبی بسیار خطرناک هستند. به همین دلیل استفاده از سطوحی که به‌خوبی عایق‌بندی شده‌اند، آزمایشگاه را از هرگونه خطرات پیش‌بینی نشده حفظ می‌کند.

بسته به محیط آزمایشگاه، می‌توانید از میزهای فولادی ضدزنگ نیز استفاده کنید. رایج‌ترین سطوح میزهای آزمایشگاهی عبارت‌اند از:

1.     فولاد ضدزنگ

برای محیط‌هایی که میزان رطوبت بالا است و احتمال خوردگی وجود دارد، سکوبندی آزمایشگاهی در اصفهان با میزهای فولادی ضدزنگ، ضد میکروب و غیرمتخلخل ایده‌آل‌ترین گزینه است. از این میزها بیشتر در آزمایشگاه‌های پزشکی استفاده می‌شود.

سکوبندی آزمایشگاهی در اصفهان

میزهای فولادی ضدزنگ

2.     فنولیک

برای ساخت این پانل‌ها، الیاف کاغذی را روی‌هم چیده و به اسید فنولیک آغشته می‌کنند. سپس آن‌ها را در معرض حرارت قرار می‌دهند. نتیجه این کار تولید موادی سبک و بادوام است که در برابر اکثر مواد شیمیایی و رطوبت مقاوم هستند.

3.     رزین اپوکسی

این سطوح از رزین و پرکننده ساخته می‌شوند و برای دفع رطوبت فوق‌العاده مؤثر هستند. همچنین در برابر گرما، ضربه و اکثر مواد شیمیایی دوام بالایی دارند.

  • فضاسازی

سکوبندی فضاهایی که از قبل وجود داشته‌اند و تأسیسات جدیدی در آنها ساخته نشده است، یکی از سخت‌ترین کارها در سکوبندی آزمایشگاهی در اصفهان است. در این حالت طراحان باید تمامی تسهیلات موجود را در نظر بگیرند و درک درستی از وظایف روزانه کارکنان به دست آورند.

به طور مثال قراردادن میزها در کنار تجهیزاتی که مکرراً استفاده می‌شوند، فضای کاری مناسبی ایجاد می‌کند. اگر می‌دانید گردش کاری مشترکی بین کارکنان وجود دارد، به‌طوری‌که اشخاص مجبورند برای اهداف مشخصی از یک فضای کاری به فضای دیگری بروند، لازم است طراحی را به‌گونه‌ای تنظیم کنید که مطمئن شوید، کارکنان به‌راحتی می‌توانند در فضای موردنظر حرکت کنند.

در طراحی سکوبندی جدید، احتمالاً با کمبود فضا مواجه می‌شوید و باید اندازه میزها را در نظر بگیرید. به یاد داشته باشید کارکنان باید بتوانند به آسانی در محیط آزمایشگاه رفت‌وآمد کنند و برای رسیدن سریع از یک مکان به مکان دیگر با مشکلی مواجه نشوند. شاید نیاز باشد، میزها را در اندازه‌های سفارشی طراحی کنید تا جایی که فضای مناسبی برای حرکت فراهم شود.

  • امکان تحرک

اگر می‌دانید کمبود فضا ممکن است مشکل‌ساز شود، می‌توانید از میزهای متحرک استفاده کنید. این میزها برای چنین محیط‌هایی بسیار ایده‌آل هستند و به‌راحتی می‌توان آن‌ها را در اتاق حرکت داد. همچنین امکان ثابت‌کردن آن‌ها وجود دارد، بنابراین همیشه گزینه‌ای عالی برای کسانی هستند که مطمئن نیستند چه میزی برایشان مناسب است.

سکوبندی آزمایشگاهی در اصفهان

میزهای متحرک در سکوبندی آزمایشگاهی

  • فضای ذخیره‌سازی در سکوبندی

اکثر آزمایشگاه‌های باکیفیت، دارای فضای مناسبی به‌منظور نگهداری ابزار و وسایل هستند. بدین ترتیب کارکنان می‌توانند ملزوماتی را که موقتاً نیاز ندارند، کنار بگذارند و یک فضای کاری مرتب و سازمان‌یافته داشته باشند. کابینت‌های آزمایشگاه در بهینه‌سازی فضا بسیار مهم هستند و میزها را می‌توان سفارشی‌سازی کرد تا فضای ذخیره‌سازی بیشتری ایجاد شود.

همچنین می‌توان ایستگاه‌های خاصی برای کارکنان طراحی کرد تا هرکس فضایی جداگانه برای ابزار و وسایلش در اختیار داشته باشد.

امکانات سفارشی

در سکوبندی آزمایشگاهی در اصفهان، نه‌تنها می‌توانید میزها و کابینت‌ها را بر اساس شکل، اندازه، امکان حرکت و ایمنی سفارشی‌سازی کنید، بلکه می‌توانید ویژگی‌ها و امکانات متناسب با آزمایشگاه و اهداف کاری خود را نیز به آن بیفزایید.

1.      قابلیت تنظیم ارتفاع

بسته به عملکرد آزمایشگاه، ممکن است به میزهایی در ارتفاعات مختلف نیاز داشته باشید؛ بنابراین به سکوهایی با پایه‌های قابل‌تنظیم نیاز دارید تا بتوانید آزمایشگاه خود را اختصاصی کنید؛ به‌گونه‌ای که با نیازهای فعلی یا حتی آینده شما مطابقت داشته باشد.

2.      میرایی ارتعاش

برخی از ابزارهای دقیق مانند میکروسکوپ‌ها مستعد شکستگی هستند، به‌خصوص زمانی که در نزدیکی ابزارهایی قرار بگیرند که دارای ارتعاش هستند. کوچک‌ترین ارتعاش ممکن است سبب شکستن اقلام حساس شود. لرزش‌گیر ابزاری است که این مشکل را حل می‌کند و در زمان و هزینه‌ها صرفه‌جویی می‌کند.

3.      عایق صدا

برخی از ابزارها و تجهیزات صداهای بلندی دارند که باعث حواس‌پرتی کارکنان شده و در عملکرد آن‌ها اختلال ایجاد می‌کنند. به همین دلیل تجهیزات عایق صدا در آزمایشگاه‌ها جز اقلام ضروری به شمار می‌روند.

همکاری با کاربران

در طراحی سکوبندی برقراری ارتباط با کسانی که در آزمایشگاه کار می‌کنند، بسیار اهمیت دارد؛ چرا که آن‌ها می‌دانند چه چیزی برایشان مناسب است و چه چیزی خوب نیست. همچنین ممکن است مواردی پیش بیاید که از نظر شما به‌عنوان طراح ضروری نباشد؛ اما کارکنان وجود آن را ضروری بدانند. بهتر است از کارکنان یک نظرسنجی بگیرید تا از تمام مواردی که برایشان مهم است، مطلع شوید.

سکوبندی آزمایشگاهی در اصفهان

سکوبندی آزمایشگاهی در اصفهان

کیا دکور برگزارکننده انواع طراحی‌های مدرن و به‌روز دنیا در اصفهان است. ما آزمایشگاه شما را سفارشی می‌کنیم تا بهترین کارایی را به شما بدهد.

سکوهای غیراستاندارد برای هر آزمایشگاهی مناسب نیستند، به همین دلیل ما اینجا هستیم تا بهترین‌ها را به شما ارائه دهیم. مهم نیست نیازهای شما تا چه حد منحصربه‌فرد هستند، ما می‌توانیم به شما در پیداکردن بهترین راه‌حل‌ها کمک کنیم.

همین امروز با ما تماس بگیرید و ببینید چگونه می‌توانید با طراحی نوین، جریان کار و بهره‌وری را در آزمایشگاه خود ارتقا دهید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *