سکوبندی آزمایشگاهی در اصفهان

بدون سکوبندی، آزمایشگاه شما عملاً ناقص است. ازآنجایی‌که تمام آزمایش‌ها روی میزها انجام می‌شود، آن‌ها شخصیت یک آزمایشگاه علمی هستند. میزها جز ضروری هر آزمایشگاهی هستند؛ اما درک هدف آن‌ها و این که چرا هر آزمایشگاه به آن‌ها نیاز دارد، برای انتخاب و سفارش طراحی‌های ویژه و کاربردی برای آزمایشگاهتان به صفحه سکوبندی آزمایشگاهی در اصفهان مراجعه کنید.

هر آزمایشگاه علمی منحصربه‌فرد است و تجهیزات و مواد شیمیایی مورداستفاده در آن مطابق با آزمایش‌ها و مشخصات آن‌ها طراحی شده است. اگر قصد خرید میزهای آزمایشگاهی جدید برای آزمایشگاه خود دارید، بهتر است نگاهی به برخی از ویژگی‌های کلیدی میزهای آزمایشگاهی علمی و چرایی اهمیت آن‌ها برای طراحی آزمایشگاه‌ها بیندازید.

برای کسب اطلاعات بیشتر و کشف این که کدام میز برای آزمایشگاهتان مناسب است، با ما همراه شوید.

آنچه در این راهنما می‌خوانید:

  • رایج‌ترین سبک‌های سکوبندی
  • اجزای میزهای آزمایشگاهی
  • سکوبندی آزمایشگاهی در اصفهان

رایج‌ترین سبک‌های سکوبندی

برای این که سبک‌های مختلف سکوبندی آزمایشگاهی در اصفهان موجب موفقیت و اکتشافات علمی شوند، نیازمند تجهیزات صحیح هستند. با سرمایه‌گذاری درست و مناسب در این بخش می‌توانید اطمینان حاصل کنید که فضای کار کافی برای کارکنان شما و محیطی برای موفقیت آن‌ها وجود دارد.

سکوبندی آزمایشگاهی در اصفهان

برای این که آزمایشگاهی داشته باشید که با نیازهای شما متناسب باشد، باید سبک صحیح آزمایشگاه علمی خود را انتخاب نمایید. در ادامه نگاهی به رایج‌ترین سبک‌های سکوبندی می‌اندازیم:

·        میزهای میکروسکوپ

میکروسکوپ از تجهیزات موردنیاز در هر آزمایشگاهی است، به این معنی که هر میکروسکوپ نیاز دارد، روی یک میز ثابت قرار گیرد. از طرف دیگر میز میکروسکوپ باید به‌صورت اختصاصی طراحی شود تا به مکانی ایده‌آل برای این ابزار تبدیل شود.

·        میزهای تعادل

برای تثبیت موقعیت تجهیزات حساس آزمایشگاهی در سکوبندی، میزهای تعادل طراحی می‌شوند. برای اطمینان از حداکثر امنیت، هر یک از میزهای تعادل از مواد اپوکسی، مرمر یا قاب‌های سنگین و منحصربه‌فرد فولادی ساخته می‌شوند. این سطوح ضد لرزش هستند و برای ابزارهای دقیق کاربرد دارند.

میزهای مرمر پایدارترین و ضدلغزش‌ترین سطوح قابل‌تصور هستند، درحالی‌که میزهای اپوکسی جامد برای تجهیزات کالیبره شده مناسب‌ترند.

·        میزهای کار

این میزها متداول‌ترین میزهای آزمایشگاهی هستند. در طی آزمایش‌های مختلف، میزهای کار سکوهایی برای قراردادن ابزار و تجهیزات هستند. این بدین معنی است که انجام آزمایش‌ها بدون آن‌ها بسیار دشوار است.

میزهای کار برای طیف گسترده‌ای از مصارف آزمایشگاهی طراحی می‌شوند و همان‌طور که در مقالات گذشته بیان شد، از جنس لمینت پرفشار، رزین اپوکسی، فولاد ضدزنگ و غیره هستند. به‌منظور آشنایی بیشتر با سایر مواد مناسب برای سکوبندی، مقاله «سکوبندی آزمایشگاهی در اصفهان با 5 ماده برتر» را مطالعه بفرمایید.

·        میزهای استیل ضدزنگ

میزهای ضدزنگ سطوحی بادوام و بی‌نظیر را ارائه می‌دهند. این میزها نسبتاً محکم بوده و شکل خود را در طول زمان حفظ می‌کنند. این میزها در برابر ضربه و آسیب نیز بسیار پایدار هستند و تا دمای ۱۴۰۰ درجه مقاومت خود را حفظ می‌کنند. علاوه بر این برخلاف سایر مواد مانند چوب، پلاستیک و آلیاژهای فلزی، سطحی صاف و هموار ارائه می‌دهند.

·        هودهای بخار یا فوم هودها

کار در آزمایشگاه، کارکنان را در معرض انواع بخارهای سمی، قابل‌اشتعال، خورنده و ذرات گردوغبار قرار می‌دهد که اغلب نیز مضر هستند. فوم هودها تجهیزاتی رایج و مهم در آزمایشگاه‌ها هستند که به کاهش گازهای خطرناک و استنشاق آن‌ها کمک می‌کنند.

هودهای بخار اولین خط دفاعی در برابر خطرات آزمایشگاه هستند که به پنج دسته تقسیم می‌شوند: استنشاق بخارهای سمی، جذب مواد شیمیایی، سوختگی بر اثر مواد شیمیایی، سوختگی بر اثر حرارت، آتش‌سوزی و انفجار.

·        سیستم‌های استخراج دود

برای اطمینان از ایجاد یک محیط ایمن برای کارکنان در تمامی زمان‌ها، صرف‌نظر از محیط کار، آزمایشگاه یا کلاس درس این سیستم‌ها حیاتی هستند. سیستم استخراج دود باید در جایی قرار بگیرد که به منبعی که احتمال ایجاد آلودگی دارد، نزدیک باشد. این سیستم در حذف آلودگی‌های مضر مانند بخارهای شیمیایی، دود، گردوغبار و گازهای سمی بسیار مؤثر است.

سیستم استخراج دود

اجزای میزهای آزمایشگاهی

برای دستیابی به بهترین نتایج، هر آزمایشگاهی نیاز به استفاده از میزهای مجهزی دارد که تمام اجزای موردنیاز محققان را تأمین کند. کیفیت میز، همان چیزی است که عملکرد میز در این محیط‌های کاری دقیق، حساس و سخت را تضمین می‌کند.

میزهای آزمایشگاهی شامل اجزای مختلفی برای برآوردن نیازهای خاص محیط آزمایشگاه هستند. بیایید نگاهی به چند ابزار رایج بیندازیم که در سکوبندی آزمایشگاهی مشاهده خواهید کرد.

·        سطوح قابل‌تنظیم لغزنده

لغزنده‌های تسطیح و قابل‌تنظیم، ملزوماتی هستند که به پایه‌های میزهای آزمایشگاهی متصل می‌شوند. این لغزنده‌ها دارای طراحی قابل‌تنظیم برای افزایش تماس با کف برای کاهش لرزش در سطوح ناهموار هستند.

·        قفسه قابل‌تنظیم

این قفسه‌ها ممکن است در یک کابینت یا فضای ذخیره‌سازی در سکوبندی قرار گیرند. قفسه قابل‌تنظیم در بالای پین‌ها در محل موردنظر قرار می‌گیرد و پین‌های قفسه به مکان‌های از پیش تنظیم شده در پانل جانبی داخلی محفظه، منتقل می‌شوند.

·        محفظه‌های کتاب

محفظه‌هایی برای کتاب‌ها که در قاب میزهای آزمایشگاهی برای کلاس‌های درس، تعبیه می‌شوند.

·        قفسه ثابت

قفسه پایه یا سایر قفسه‌هایی که قابلیت تنظیم ندارند و به‌عنوان محفظه‌های نگهداری ارائه می‌شوند، قفسه‌های ثابت نامیده می‌شوند.

·        کابینت دارای قفل

به‌منظور ذخیره‌سازی و سازماندهی ایمن برخی از تجهیزات و لوازم، کابینت‌های دارای قفل در سکوبندی آزمایشگاهی در اصفهان، تعبیه می‌شوند.

·        مکانیزم تنظیم ارتفاع

در طراحی میزهای آزمایشگاهی، از نوعی بالابر برقی برای تنظیم موقعیت و ارتفاع میز استفاده می‌شود. این میزها به‌عنوان میزهای با ارتفاع قابل‌تنظیم در سکوبندی شناخته می‌شوند.

·        محفظه‌های استیل

محفظه‌هایی شبیه به جعبه‌های فولادی هستند که در برخی از آزمایشگاه‌های علمی در زیر میزها قرار داده می‌شوند. معمولاً به‌عنوان فضای ذخیره‌سازی استفاده می‌شوند.

سکوبندی آزمایشگاهی در اصفهان

وقتی نوبت به طراحی ایستگاه‌های کاری می‌رسد، شرکت کیا دکور اعتقادی به کم‌کاری ندارد. بیش از بیست سال است که ما سکوبندی جامع آزمایشگاهی را در اختیار مشتریان قرار می‌دهیم.

ما می‌توانیم بهترین سکوبندی به همراه تجهیزات آزمایشگاهی لازم را متناسب با بودجه شما ارائه دهیم؛ درحالی‌که تمام استانداردهای صنعتی را برآورده کند و بادوام باشد.

آیا به دنبال ساخت آزمایشگاهی با طراحی نوین و کاربردی هستید؟ آزمایشگاهی که سال‌های سال برای شما کار کند و هزینه‌های اضافی برای شما نتراشد؟! با شرکت ما تماس بگیرید تا درباره سکوبندی حرفه‌ای و این که چگونه می‌تواند برای فضای شما مفید و مؤثر واقع شود، بیشتر بدانید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *