1- یکی از انواع پوشش دیواری، کاغذ دیواری است که در انواع مختلف با  طیف رنگی وسيع در بازار موجود است. کاغذ دیواری امروزه به دليل داشتن نقش ھای متفاوت و زﯾبا میتواند تنھا روی یکی از دیوارھای نشيمن یا پذیرایی نقش آفرینی کند و مکمل وسایل خانه و رنگ دیگر دیوارھا باشد.

2- کاغذ دیواری به دليل نداشتن بوی رنگ و نصب سرﯾع و آسان می تواند جاﯾگزﯾن خوبی برای رنگ ھای معمولی باشد. بسياری از افراد به دليل داشتن آلرژی به بوی رنگ، کاغذدﯾواری را به دﯾگر پوشش ھا ترجيح می دھند. در ضمن در ساختار برخی رنگ ھا سرب وجود دارد که برای سلامت کودکان مضر است ولی کاغذ دﯾواری ھا غالبا سلامت محورند.

3- کاغذدیواری های جدید که در بازار وجود دارند، معمولا الیافی، قابل شستشو، ضدخش و ضربه، آکوستيک و با طول عمر بالا و مرغوب ھستند و می توانند جایگزین خوبی برای دیگر پوشش های دیواری باشند.

4- کاغذدیواری ھایی که رنگ گرم مانند زرد، نارنجی، قرمز، آجری، زرشکی و ھلویی دارند، محیط را دلنشين و جذاب می کنند. با استفاده از این رنگ ھا می توانيد فضا را غير رسمی، دنج و خوشاﯾند کنيد. بھتر است از این رنگ ھا در اتاق نشيمن، اتاق غذاخوری و محلی که برای دور ھم جمع شدن در نظر گرفته اید، استفاده کنيد. استفاده از رنگ ھای گرم در اتاق ھای شمالی ھم توصيه می شود.

5-  به ﯾاد داشته باشيد که اگر الگوی کاغذ دیوار خیلی نزدیک به هم و مرتب در خطوط افقی و عمودی قرار داشته باشد، نقش کاغذ دیواری بر جلوه محيط غلبه خواھد کرد؛ به نحوی که مبلمان و و سایل داخل اتاق کمتر دیده می شوند.

6- با استفاده از طرح ھای قطری و زیکزاک می توانید محیط را زنده و پویا جلوه دهید. چنین طرح ھایی به عنوان طرح ھای انرژی زا شناخته می شوند.

7-  با استفاده از کاغذدیواری هایی که طرح های شلوغ و گل دار دارند، می توانید فضا را کوچک تر نشان دهيد.

8- با استفاده از طرح ھای افقی، می توانید خانه را .سیع تر و پهن تر از آن چه که هست نشان  داده و در عين حال، با ایجاد خطای دید، سقف را به کف نزدیک تر نشان دھيد.

9- با استفاده از طرح ھای عمودی و با فاصله می توانید دیوارها را بلندتر جلوه داده و این حس را القا کنيد که انگار سقف در فاصله ای مرتفع تر از ارتفاع واقعی اش قرار گرفته است.

برای دریافت مشاوره رایگان با گروه کیا دکور تماس بگیرید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *