دلایل برتری کاغذ دیواری نسبت به رنگ

 • اولین دلیلی که کاغذ دیواری را نسبت به رنگ برتری می دهد زیبایی آن و تنوع طرح و رنگ آن است که در نقاشی ساختمان به این شکل نیست و نقاش یک ساختمان هر چقدر هم که متبحر به هیچ عنوان نمی تواند همچین طرح هایی بر روی دیوار ایجاد کند.
 • دلیل دوم برتری کاغذ دیواری نسبت به رنگ ساختمانی، داشتن گزینه های بیشتر در نحوه استفاده از رنگ ها است.
  به این منظور که شما در هنگام استفاده از کاغذ دیواری می توانید کل دیوارهای یک اتاق رو از یک طرح استفاده کنید که این طرح میتواند ساده و یا نقش دار باشد که در هر دو حالت زیباست.
  و یا یک دیوار را نقش دار استفاده کنید و مبقی را ساده و یا بلعکس.
  یا از چند مدل کاغذ دیواری در یک اتاق استفاده کنید و یا حتی قسمتی از دیوار را مانند قاب از کاغذ دیواری استفاده کرد و مابقی را رنگ زد.

همچنین میتوانید از دو رنگ همگون و یا متضاد هم استفاده کرد که این مورد نیز در رنگ آمیزی زیاد جالب نمی شود و اصولا در رنگ آمیزی یک اتاق استفاده از یک رنگ ثابت زیبا می شود.

 • دلیل سوم استفاده از کاغذ دیواری عمر و دوام بیشتر آن نسبت به رنگ می باشد.
  یعنی وقتی شما از یک کاغذ دیواری مرغوب و قابل شستشو استفاده می کنید چندین سال می توانید آن را تمیز کرده و بدون تغییر رنگ و مانند روز اول و با همان زیبایی از آن استفاده کرد.در صورتی که رنگ پس از دو یا سه سال و با تمیز کردن مداوم تغییر رنگ داده و حتی با گذشت زمان به راحتی کاغذ دیواری تمیز نمی شود و هیچ گاه مانند روز اول نمی شود.
 • دلیل چهارم آن پوشش بهتر عیوب دبوار بوسیله کاغذ دیواری نسبت به رنگ می باشد. حتما شما هم بارها و در مکان های مختلف ترک های ریز و درشت روی دیوار های رنگ شده را مشاهده کرده اید و یا روی دیوار رنگ شده موج هایی را مشاهده کرده اید که با بتونه کاری هم رفع نشده است.کاغذ دیواری این عیوب سطحی را به راحتی می پوشاند و ترکهای کوچک و موج ها را به خوبی می پوشاند.
 • و در نهایت خاصیت بی بو بودن کاغذ دیواری نسبت به رنگ روغنی است.
  همگی این تجربه را دارید که بعد از رنگ کردن منزل  با رنگ روغنی تا چندین روز و حتی تا چند هفته بوی آزار دهنده آن که برای سلامتی نیز مضر است در منزل استنشاق می شود و در صورت استفاده از رنگ های پلاستیک و اکرلیک که بر پایه آب می باشند و بدون بو هستند مدت زمان کمتری نسبت به رنگ روغنی عمر می کنند.در صورتیکه استفاده از کاغذ دیواری مناسب و استاندارد هیچگونه بویی ندارد و حتی امروزه  کاغذ دیواری هایی ساخته شده که از الیاف می باشند و کاملا دوستدار محیط زیست و ضد آلرژی و حساسیت می باشند و کاملا هم قابل شستشو می باشند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *