این محصول از چندین لایه چوب فشرده جهت استفاده در سطوح مختلف ساخته شده است. این متریال که تحت پروسه ای به یکدیگر میچسبند توسط لایه ای سطحی و محافظتی پوشیده میشود که مقاومت و عمر آن را افزایش میدهد علت محبوبیت این محصول نصب آسان و تمیز شدن آسان و قیمت مناسب و … میباشد .

1جنس چوب بکار رفته

بصورت کلی بهتر است از چوب های سخت برای پارکت استفاده شود، انتخاب نوع چوب پارکت بستگی به عواملی نظیر مقاومت مورد نیاز بسته به میزان رفت و آمد ، طراحی فضای مذکور و انتخاب رنگ طبیعی چوب و هزینه تمام شده آن دارد ، عمدتا پارکت از چوب درختانی نظیر بلوط ، گردو ، راش ، بامبو و غیره میباشد .

2لایه ها

بعضی پارکتها تنها از یک لایه چوب طبیعی تشکیل شده اند که عمدتا به صورت چسبی بر روی کف نصب میشوند در حالی که پارکتهایی نیز وجود دارند که از چندین لایه که تماما چوب هستند تشکیل میشوند ، اینگونه  پارکتها به صورت کلیک در یکدیگر قفل شده و بر روی کف نصب میگردند .

3طرح 

انواع طرح پارکت عامل دیگری برای دسته بندی میباشد ، طرح پارکت به دو عامل  بستگی دارد ، یکی نوع برش قطعات که میتواند مستطیلی ، مربعی ، لوزی و غیره باشد و دیگری طرح  چوب بکار رفته  در پارکت است .

نگهداری 

در مورد parket باید موارد  زیر را مدنظر داشته باشید :

-نباید در مجاورت رطوبت قرار بگیرد چرا که چوب طبیعی است و آسیب پذیری بالایی دارد.

– برخورد اجسام نوک تیز به پارکت آسیب میرساند.

– قابل اشتعال است و در مکان هایی که امکان حرارت بالا وجود دارد نباید استفاده کرد.

-پارکتهایی که به صورت چسبی نصب میشوند باید ساب و لاک پارکت بر روی آنها اجرا شود و هر از چند سال یکبار نیزاین عمل تکرار گردد .

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *