قوانین دکوراسیون داخلی منزل

شاید این روزها به فکر تغییر دکوراسیون داخلی خانه خود افتاده اید و می خواهید تنها با جابه جایی های کوچک و یا کم و زیاد کردن اجزای کوچک، این کار انجام شود.
برای این منظور قواعد، قوانین و اصولی وجود دارد که اگر آنها را در نظر نگیرید، در نهایت به طرح مطلوبی نخواهید رسید و برای طراحی دچار سردرگمی خواهید شد.

در ادامه این مطلب درباره قوانین دکوراسیون داخلی منزل توضیحاتی ارائه خواهیم کرد.

چه شما تازه فعالیت خود را در دنیای طراحی داخلی شروع کرده باشید یا اینکه مدتهاست که در این حوزه فعالیت دارید، یک موضوع وجود دارد که همه ما بر سر آن توافق داریم:

بهتر این است که همیشه  مقدمات اصولی را رعایت کنیم. با در نظر گرفتن این نکته، امروز قوانین دکوراسیون داخلی منزل را با هم بررسی می کنیم که نحوه تزئین دکور اتاق ها در خانه شما را به کلی دگرگون خواهد ساخت.

در دکور خانه از سه قانون معروف استفاده کنید

دکوراسیون داخلی منزل

دکوراسیون داخلی منزل

قانون عمودی 3/3

قانون عمودی 3/3 جدیدترین قانون در لیست ما است که یک طراح به نام مارک مک کاولی مفهوم آن را در کتاب خود به اسم «رنگ درمانی در خانه: راهکارهای واقعی برای افزودن رنگ به زندگیتان» مطرح کرده است. مثل بسیاری دیگر از ترندهای کنونی، این قانون نیز بر اساس تمایل همیشگی ما در تلفیق محیط بیرون با زیبایی های داخلی ایجاد شده است.

مفهوم مک کاولی به این شکل عمل می کند: اگر طبیعت موقعیتی چارچوب دار بود، تاریک ترین رنگ ها به سمت زمین یافت می شدند (چمن های تیره، سنگ ها و گل و لای را تصور کنید).

تن رنگ های معتدل درختان و زندگی گیاهی در وسط قرار می گرفتند. آسمان دارای تن رنگ روشن در بالای چارچوب قرار می گرفت.

در این دیدگاه، طراحی داخلی زیبا نیز تقریبا به همین شکل عمل می کند، به طوری که رنگ های تیره در پایین، رنگ های معتدل در میانه و روشن ترین رنگ ها در جایگاه بالا قرار می گیرند.
این قانون می تواند نقطه شروع مفیدی برای کسانی باشد که سعی دارند پالتی رنگی در اتاق تشکیل دهند. این قاعده هم با رنگ های مختلف و هم با رنگ های تک رنگ خوب عمل می کند.

قانون 10-30-60

بعد از اینکه تصمیم گرفتید از چه رنگ هایی استفاده کنید، وقت آن رسیده که مشخص کنید آنها چه اثری در طراحی شما ایفا می کنند. در اینجاست که قانون 10-30-60 وارد عمل می شود. با این قانون، شما در نهایت رنگی غالب، رنگی ثانویه و رنگی تأکیدی انتخاب خواهید کرد.

همانطور که از اسم این قانون مشخص است، رنگ غالب 60 درصد اتاق را پوشش می دهد. از آنجایی که این رنگ نقش مهمی در طراحی شما دارد، بهتر است که خنثی ترین گزینه خود را به عنوان رنگ غالب انتخاب کنید.

رنگ غالب انتخابی مناسب برای چیزهایی مثل رنگ دیوار شما و پوشش کف اتاق میباشد. سپس، رنگ ثانویه شما می تواند کمی برجسته تر باشد و معمولاً برای مبلمان مناسب تر است.

و در پایان، رنگ تأکیدی شما برجسته ترین انتخاب شماست و می توان آن را در لوازم تزیینی و جانبی مشاهده نمود.
تصویر زیر را به عنوان نمونه در نظر بگیرید. از آنجایی که رنگ سفید بیشتر اتاق را در بر گرفته، پس به طور مشخص رنگ غالب است. زرد خردلی که در صندلی ها و

قانون سه تایی ها

بعد از این که رنگ ها را تحت کنترل درآوردید، نوبت آن رسیده است نگاهی به اکسسوری های خود داشته باشید. اگر یک توصیه در مورد اکسسوری ها بخواهیم به شما بدهیم، این است که هر وقت دچار تردید شدید، از قانون سه تایی ها استفاده کنید.

دسته بندی ها با اعداد فرد می تواند دلبستگی بصری بیشتری نسبت به دسته بندی های اعداد زوج ایجاد کند. به طور خاص، عدد سه می تواند عددی ایده آل برای دسته بندی ها در مقایسه با اعداد یک، پنج و یا حتی هفت باشد چرا که عدد یک ممکن است بیش از اندازه ساده به نظر برسد در حالی که اعداد پنج و هفت کمی شلوغ به نظر میرسند.
وقتی آیتم های مورد نظر برای دسته بندی های خود را انتخاب می کنید، حتماً سعی کنید که هم به اندازه کافی با یکدیگر متفاوت باشند تا دلبستگی بصری ایجاد کنند، و در عین حال وجه مشترکی داشته باشند تا با هم زیبا به نظر برسند.

برای دریافت مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *