طراح دکوراسیون داخلی در اصفهان

طراحی دکوراسیون کیادکور

یک شرکت طراحی داخلی به شما کمک می‌ کند تا بتوانید فضای داخلی و دکوراسیون منزلتان را ایده‌ آل کنید. سپردن کار به طراح شاید در ابتدا هزینه‌ بر باشد، اما اگر کار درست انجام شود، نهایتا شما از عهده کلی هزینه‌ های نابجا در امان مانده‌ اید. یک طراح در هر پروژه تجربه‌ های زیادی به دست می‌ آورد که در پروژه‌ های بعدی بکار می‌ بندد؛ اما شما برای طراحی فضای خود اولین تجربه را دارید که این موضوع شما را به سمت هدر دادن هزینه و وقت سوق می‌ دهد.

محدوده طراحی را مشخص کنید

تعیین کنید برای کدام‌ یک از فضاهای منزل یا محل کارتان به مشاوره نیاز دارید. به‌ عنوان‌ مثال قصد دارید تغییراتی در اتاق‌ خواب ایجاد کنید یا کل منزلتان را طراحی کنید؟ فقط رنگ دیوارها نیاز به تعویض دارند یا کف‌ پوش هم نو می‌ کنید؟ اگر قصد تعویض عنصری را در خانه‌ دارید ولی در حال حاضر بودجه کافی ندارید و در آینده این کار را انجام می‌دهید، حتما این موضوع را با طراح در نظر بگذارید. رنگ و فرم آن عنصر را مشخص کنید تا با دیگر فضاها هماهنگ باشد و نسبت به آن طراحی صورت بگیرد. همچنین در آینده به‌ راحتی خریدتان را انجام دهید.

چه خدمتی از یک طراح می‌خواهید

مشخص کنید از طراح چه انتظاری دارید. قصد دارید مشاوره و کمک فکری بگیرید یا می‌خواهید کار اجرا هم به او واگذار کنید؟ این نکات از اهمیت بالایی برخوردار هستند. بعضی از طراحان خدمات محدود و برخی خدمات گسترده‌ تری ارائه می‌ دهند. لطفا از ابتدا توقعات خود را مشخص کنید تا هم طراح گمراه نشود و هم شما هزینه‌ های بیش تری متحمل نشوید.

انواع خدمات طراح
مشاوره حضوری
مشاوره خرید
طراحی فضای موردنظر
ارائه طرح دستی، پلان یا تصویر سه‌ بعدی
خرید، نظارت و اجرای پروژه

برآورد هزینه طراحی دکوراسیون برآورد هزینه طراحی دکوراسیون

میزان بودجه‌ تان چقدر است؟

این که شما خواهان خدمات لوکس یا استفاده از طراحان به نام هستید یا یک دکوراسیون معمولی، تأثیر مستقیم بر هزینه‌ ها دارد. علاوه بر هزینه لوازم، دستمزد طراحان هم نسبت به خدماتی که به شما ارائه می‌ دهند متغیر است. اگر از آن دسته افرادی هستید که علاقه‌ مند به تغییر دکوراسیون هستید ولی بودجه کافی برای سپردن کار به یک طراح داخلی را ندارید، پیشنهاد می‌ کنم از خواسته‌ تان دست نکشید و با استفاده از خدمات مشاوره خرید، به هدفتان برسید.

انواع قرارداد طراح داخلی

انواع قرارداد طراحی دکوراسیون کیادکور انواع قرارداد طراحی دکوراسیون کیادکور

طراحان با شیوه‌ های متفاوتی قرارداد می‌ بندند. در این جا چند شیوه معمول را بیان می‌ کنیم:

ساعتی : قیمت خدمات مشاوره طراحی معمولا ساعتی محاسبه می‌ شود.
درصدی : دستمزد درصدی نسبت به میزان خریدی که کارفرما انجام می‌ دهد، محاسبه می‌ شود.
توافقی : نوع دیگر قراردادها توافقی است که در آن کارفرما و طراح با یکدیگر روی یک قیمت واحد برای انجام خدمت مشخص توافق می‌کنند.
مترمربع : برخی از طراحان هم شیوه محاسبه دستمزدشان را بر اساس هر مترمربع طراحی تعیین می‌ کنند.

عوامل مؤثر در تغییر قیمت طراحی داخلی

اگر یک نگاه به قیمت‌ ها بیاندازید متوجه تفاوت دستمزدها می‌ شوید. در این جا چند مورد که در تعیین قیمت‌ ها مؤثر هستند را بیان می‌ کنم :

موقعیت پروژه : این که موقعیت پروژه در کجا است نکته مهمی است. شرایط آب و هوایی، دوری و نزدیکی به محل پروژه، هزینه‌ های جانبی مانند حمل‌ و نقل را به کارفرما تحمیل می‌ کند
منطقه پروژه : معمولا قیمت خدماتی که در شمال شهر ارائه می‌ شود بالاتر از جنوب شهر است. البته با در نظر داشتن تفاوت قیمت ملک در شمال و جنوب شهر، این مورد طبیعی است.
نبود امکانات در منطقه : چنانچه در شهرستان باشید اگر خدماتی بومی بخواهید قیمت مناسبی پرداخت می‌ کنید ولی ارائه خدمات خاص و غیرمعمول هزینه بیش تری برایتان به همراه دارد.
نوع قرارداد : باید دقت داشته باشید قراردادی که انتخاب می‌ کنید مناسب با نوع پروژه‌ تان باشد. مثلا قرارداد ساعتی مناسب مشاوره حضوری است چون نهایتا ۱ تا ۲ ساعت زمان می‌ برد؛ اما قرارداد مناسب اجرا بهتر است درصدی باشد. چون ساعتی یا روزمزد هزینه‌ های زیادی بر دوش کارفرما می‌ گذارد.
نوع طراحی : یکی دیگر از عوامل تأثیرگذار، کیفیت کار و نوع طراحی است. به‌ عنوان‌ مثال اگر طراحی پیچیده‌ ای برای کابینت‌ ها در نظر گرفته‌ اید، منتظر هزینه بالا در طراحی و اجرا باشید. چراکه برای اجرای آن طراح باید به سراغ افراد حرفه‌ ای‌ تری برود و این دستمزد را بالا می‌ برد.

سؤالاتی که باید از طراح بپرسید و در قرارداد ذکر کنید

چه تعداد پروژه شبیه درخواست من انجام داده‌اید؟
امکان دیدن نمونه کارهای انجام‌شده‌تان است؟
مشکلات این پروژه چه مواردی است؟
آیا مسئولیتی در این پروژه بر عهده ماست؟
مراحل انجام پروژه چگونه است؟
نحوه و روش دریافت دستمزد را شرح دهید.
با چه نوع قراردادی کار می‌ کنید؟
چه مواردی در تغییر قیمت‌ ها در اجرا مؤثر هستند؟ ما به تفاوت بر عهده چه کسی است؟
ضمانت حسن انجام کار به چه صورت است؟
از چه افرادی برای انجام پروژه استفاده می‌ کنید؟
مسئولیت حوادث در حین کار با چه کسی است؟
مدت‌ زمان انجام پروژه چقدر است؟
مزایای واگذاری پروژه به شما چیست؟
جریمه و خسارت دیرکرد انجام پروژه به چه صورت است؟

مدیریت پروژه

متأسفانه اکثر مردم فکر می‌ کنند نظارت بر پروژه کار ساده ایست. برای این که هزینه‌ ها را پایین بیاورند خودشان مسئولیت و نظارت پروژه را قبول می‌ کنند. باید بگویم این قسمت از پروژه مهم‌ ترین قسمت است. ناظر کسی است که نحوه و مراحل کار را می‌ داند و آن را با طرح اصلی کنترل می‌ کند. هر جا کار طبق طرح پیش نرود سریعا وارد کارشده و تذکر می‌ دهد. این کار از هدر رفت بودجه و وقت جلوگیری می‌ کند. درنهایت در پروژه‌ ای که یک ناظر خبره وجود دارد کم ترین ناهماهنگی دیده می‌ شود.

نحوه محاسبه دستمزد

هزینه خدمات مشاوره حضوری : برحسب محل مشاوره و طول مسافت، هزینه‌ ها متغیر است.

برای دریافت مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.

درباره کیادکور