فروش کاغذ دیواری اصفهان

دکوراسیون داخلی چیست  ؟

دکوراسیون داخلی هنر طراحی و ایجاد فضاهای داخلی با در نظر گرفتن دو فاکتور مهم زیبایی و کاربری است.

مبحث زیبایی از  دیر باز مورد توجه انسان ها بوده و در سال های اخیر توجه به نوع کاربری فضاها نیز به یکی از فاکتورهای بسیار حائز اهمیت در حوزه دکوراسیون داخلی تبدیل شده است . در طراحی دکوراسیون داخلی باید به نکات زیاد ی توجه کرد که در ادامه به برخی از آن ها اشاره خواهیم کرد :

 •  نقشه داخلی

 •  نور محیط

 •  تفکیک پلان ها

 •  پوشش دیوارها سقف و کف

 • مبلمان و سایر لوازم جانبی

در پروسه طراحی دکوراسیون داخلی ، دکوراتیو ها با استفاده از فاکتور هایی مانند سبک ، رنگ و چیدمان به تغییر حال و هوای فضاهای داخلی ساختمان ها می پردازند و همان طور که اشاره کردیم در این پروسه باید به کاربری و جنبه های زیباسازی آن بسیار توجه داشته باشند .

تعیین سبک

تعیین سبک یکی از فاکتورهای مهم درطراحی دکوراسیون داخلی است . در طراحی دکوراسیون داخلی سبک های زیادی وجو دارد و طراح باید با توجه به کاربری فضا ، امکانات موجود و سلیقه کاربران یکی از این سبک ها را انتخاب نماید.

در ادامه به برخی از مشهورترین سبک ها ی طراحی دکوراسیون داخلی اشاره خواهیم کرد :

 1. سبک مراکشی در طراحی دکوراسیون داخلی
 2. سبک ژاپنی در طراحی دکوراسیون داخلی
 3. سبک چینی در طراحی معماری داخلی
 4. سبک مصری در طراحی داخلی
 5. سبک هندی در طراحی دکوراسیون داخلی
 6. سبک فرانسوی در طراحی معماری داخلی
 7. سبک سوئدی در طراحی داخلی
 8. سبک اسپانیایی در طراحی دکوراسیون داخلی منزل
 9. سبک انگلیسی در طراحی داخلی

تعیین رنگ | طیف رنگ :

یکی از مهمترین فاکتورهای تاثیر گذار در طراحی دکوراسیون داخلی انتخاب رنگ مناسب است، که تاثیر ات رو حی و روانی زیادی در پی خواهد داشت . انتخاب رنگ با ابعاد محیط ، میزان نور طبیعی محیط و کاربری آن ارتباط مستقیم دارد .

رنگ‌ها به طور کلی به دو دسته رنگ های گرم و رنگ های سرد تقسیم می‌شوند. رنگ های گرم باعث افزایش آدرنالین در خون می شوند در نتیجه منجر به  بالا رفتن فشار خون می شوند، همچنین استفاده از رنگ های گرم منجر به افزایش درجه حرارت و ایجاد حس گرما می‌شود. قرمز، زرد و نارنجی، رنگ‌ های گرم هستند.

استفاده از رنگ های سرد منجر به کاهش ضربان قلب شده ، ماهیچه‌ها را ریلکس کرده و  دمای بدن را پایین کاهش می دهد  و حس سرما را به انسان منتقل می کند. رنگ های سرد عبارتند از  رنگ سبز و آبی.

چیدمان :

یکی دیگر از فاکتورهای اساسی و بسیار مهم در طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی چیدمان است. در چیدمان فضا نیز باید به فاکتور های زیادی توجه کرد. چیدمان آخرین مرحله در اجرای دکوراسیون داخلی یک فضا محسوب می شود و به همین دلیل از اهمیت دو چندان برخوردار است.

زیرا طراحان متخصص و خبره می توانند با استفاده از چیدمان تخصصی و حرفه ای کم و کاستی های موجودر در مراحل قبل را نیز جبران نمایند. در چیدمان فضاها یکی از مهمترین فاکنورهایی که باید مورد توجه قرارگیرند کاربری فضا است.

در ادامه به صورت اجمالی به  برخی از اصول چیدمان منزل در فضاهای داخلی خانه ها اشاره خواهیم کرد:

دکوراسیون داخلی منزل| چیدمان ورودی منزل 

در مبحث دکوراسیون داخلی منزل و در مبحث انتخاب رنگ  توصیه می شود در صورتی که در قسمت ورودی خانه پله قرار دارد از رنگ های گرم استفاده کنید . در صورتی که ورودی خانه حیاط است از رنگ های سرد استفاده کنید.

در فضایی که به استقبال مهمان می روید استفاده از رنگ های گرم به شدت توصیه می شود .

دکوراسیون داخلی منزل| چیدمان حال و پذیرایی

نحوه چیدمان مبلمان در  قسمت های هال و پذیرایی یکی از مهمترین و حساس ترین  قسمت های دکوراسیون داخلی منزل به شمار می رود . استفاده از اصول طراحی داخلی د رچیدمان حال و پذیرایی می توان منجر به استفاده بهینه از فضا شود و همچنین جلوه خاصی به محیط خانه شما ببخشد.

در دکوراسیون داخلی خانه های کوچک ، چیدمان حال و پذیرایی نیازمند توجه و تمکز بیشتری است ، زیرا با استفاده از چیدمان اصولی و صحیح علاوه بر استفاده بهینه از فضا می توان فضا را بزرگتر از آنچه هست نمایش داد .

دکوراسیون داخلی منزل | چیدمان اتاق خواب 

از آنجا که اتاق خواب محلی برای استراحت و تمدید انرژی است  و جز بخش های تقریبا خصوصی منازل به شمار می رود در دکوراسیون آن می توان تا حد زیادی سلایق و علایق شخصی کاربران را در نظر گرفت با این حال در ادامه به برخی اصول اولیه چیدمان اتاق های خواب اشاره خواهیم کرد. در چیدمان اتاق خواب اولین و مهمترین نکته جانمایی تخت است.

تخت  خواب را به صورتی  قرار دهید که در اطراف آن فضای کافی برای عبور و مرور وجود داشته باشد. تخت، نقطه عطف در چیدمان اتاق خواب به شمار می رود . با استفاده از قالیچه های کوچک و نرم در اطراف تخت به گرم کردن محیط کمک کنید.

استفاده از اشیا زینتی مانند چراغ خواب، شمع،  گلدان های کوچک، تابلو های آرام بخش و غیره می تواند تاثیر به سزایی در زیبا سازی محیط خواهد داشت. استفاده از یک نور ضعیف و متمرکز به جای استفاده از نور چراغ های سقفی توصیه می شود .

دکوراسیون داخلی منزل| چیدمان آشپزخانه

چیدمان آشپزخانه یکی از مهمترین و حساس ترین مراحل در چیدمان منزل به شمار می رود ، زیرا درچیدمان آشپزخانه علاوه بر زیبایی و کاربردی بودن چیدمان باید به اصول ایمنی و بهداشتی نیز توجه کرد و این امر کار چیدمان در فضای آشپزخانه را دشوار تر از چیدمان یایر قسمت های منزل کرده است.

در پروسه چیدمان فضای آشپزخانه ها پس از بررسی اصول ایمنی و بهداشتی در نظر گرفتن سلیقه کاربران نیز بسیار حائز اهمیت است اما به طور کلی در چیدمان آشپزخانه هابا ید به نکاتی مانند طراحی کابینت با توجه به نیاز کاربر و حجم وسایل، طراحی میز با توجه به ابعاد آشپزخانه (در زمان کار در آشپزخانه یک میز کوچک کمک قابل توجهی به کاربردر مراحل پخت و آماده سازی غذا می کند ) توجه کرد.

جانمایی یخچال ، گاز و سایر تجهیزات مورد نیاز بر اساس فضاهای تعبیه شده که باید  بر پایه اصول اولیه معماری داخلی انجام شده باشد. در صورتی که فضای آشپزخانه اجازه دهد می توان با افزودن یک میز ناهار خوری از همین فضا برای سرو غذا نیز استفاده کرد .

دکوراسیون داخلی خانه های کوچک

بسیاری بر این باورند که استفاده از اصول و فنون دکوراسیون داخلی منزل  و چیدمان مختص فضاهای بزرگ است در صورتی که اهمیت استفاده از اصول و تکنیک های دکوراسیون داخلی در فضاهای کوچک کمتر از فضاهای بزرگ نیست زیرا با استفاده از دانش، مهارت و توانایی های تخصصی در طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی، نه تنها می توان از فضاهای کوچک استفاده بهینه کرد بلکه می توان به طور همزمان زیبای و آراستگی فضا را نیز در نظر گرفت.

دکوراسیون داخلی خانه های کوچک

با ما تماس بگیرید.

درباره کیادکور